ГлавнаяАрхивНа Черкащині розкрили таємниці ЗМІ

На Черкащині розкрили таємниці ЗМІ

Засоби масової інформації цікавлять: «смажений півень» та соціальні проекти. Про це йшлося під час першої в цьому регіоні конференції з інформаційного служіння «Пиши! Служи! Досягай!».

З благословення пасторів помісних церков та обласного єпископа Василя Олійника, сорок потенційних церковних прес-секретарів з усіх куточків Черкащини дізналися як, використовуючи газети, журнали, радіо, ТБ та інтернет, християни можуть зміцнюватися у Дусі та благовістити світові.

В Черкаському краї інформаційне служіння лише починає розвиватися, - пояснила учасникам заходу відповідальна за відділ інформації Черкаського ООЦ ВСЦ ЄХБ Лідія Меланіч. Відтак, першопрохідцям буде непросто.

Лідія, яка сама працює на місцевому ТВ, зауважила: ця робота для активних християн, які бажають служити Богові словом, а писати треба вміти. За її словами, інформаційний відділ виконує 2 функції: по-перше, учнівство (власне, ефективний та швидкий обмін інформацією між помісними церквами), по-друге, євангелизм (поширення позитивних відомостей про церкву і Бога за допомогою засобів масової інформації). Останнє - особливо важлива справа.

Оскільки люди, які чутимуть чи читатимуть у ЗМІ про нашу церкву позитивні речі, менше боятимуться йти на контакт і будуть більш охоче слухати про Господа. Лідія Меланіч відзначила: Христос, аби бути почутим сотнями спраглих, виходив на високу гору чи відпливав на середину озера, звідки все сказане луною котилося врізнобіч. Нині таким рупором для нас можуть служити ЗМІ – говориш одному журналістові – сприймають тисячі.

Продовжила розпочату тему прес-секретар ВСЦ ЄХБ Валентина Крицька. Вона розповіла та показала відео позитивних прикладів роботи з окремими всеукраїнськими засобами масової інформації, зокрема, зі Першим Національним телеканалом.

Служителька зауважила: представники баптистської церкви стали частими учасниками телепрограми «Світло», їх запрошують коментувати окремі суспільні та загальнодержавні проблеми, не відмовляються робити репортажі з найцікавіших християнських заходів.

А все завдяки тому, що між журналістами та прес-службою ВСЦ ЄХБ зав’язалися дружні стосунки. Валентина Крицька закликала учасників конференції не боятися журналістів та співпрацювати з багатьма ЗМІ, які йдуть нам на зустріч.

А от про те, як саме зацікавлювати представників професії пера і мікрофона оригінальними текстами, учасникам конференції розповіла журналіст зі стажем, творчий працівник місцевої обласної газети «Черкаський край» Ілона Карпенко. Вона в доступній формі пояснила, як правильно писати інформаційну замітку.

За її словами, основою основ тексту є його назва, яка може привернути або ж увагу читача або зовсім не зацікавити його. Відтак, до цієї справи потрібно підходити креативно.

Теорію журналістка запропонувала закріпити виконанням практичного завдання, і кожен учасник конференції написав репортаж із інформаційної конференції.

Не обійшлося на заході і без семінару зі стилістики написання текстів. Цю тему представила відповідальна за інформаційний відділ в Донецькій області Людмила Дерев’янкіна. Наводячи вдалі й не вдалі узгодження слів у реченні, вона не лише закликала писати вдумливо, але й немало повеселила публіку.

Поділилися з присутніми й секретами створення з нуля християнського видання директор Черкаського видавництва «Смирна» Станіслав Каспров та редактор Рівненського журналу «Свічник» Людмила Шевчук. Спікери наголосили, що при розробці видання потрібно запланувати, яку аудиторію видавці будуть досягати, а потім шукати нові цікаві підходи до викладення інформації.

“Ну і яка ж стаття без репортажного фото?” – запитав в учасників конференції фотокор всеукраїнського християнського журналу «Євангельська нива» Григорій Юрік. Він розповів присутнім історію виникнення фото та розказав основні правила того, як майстерно фотографувати.

Наприкінці відповідальна за інформаційний відділ Черкаського ООЦ ВСЦ ЄХБ Лідія Меланіч закликала усіх бути активним та писати, служити, досягати. Також учасники конференції прийняли загальний план дій на 2011-2012 роки, першочергові завдання в якому – навчитися працювати в медіа-просторі, співпрацювати зі ЗМІ та наповнювати сайт обласного об’єднання.

Інформаційний відділ

Черкаського ООЦ ВСЦ ЄХБ

Джерело: http://ecbua.info

↓ Комментарии посетителей (0)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости