ГлавнаяНовости в ЧеркассахСергій Тулуб зустрівся з представниками різних релігійних конфесій Черкащини

Сергій Тулуб зустрівся з представниками різних релігійних конфесій Черкащини

7.11.2013

Рада з питань взаємодії з релігійними організаціями, яка з 2006 року діє при облдержадміністрації, сьогодні потребує оновлення та реорганізації. На цьому наголосив очільник області Сергій Тулуб під час зустрічі з представниками різних релігійних конфесій Черкащини.

За те, щоб відновити цей орган та залучити його до вирішення проблемних питань, висловилися всі учасники засідання, представники різних церков: православних, автокефальної, греко-католицької, мусульманської та євангельських християн-баптистів.

Зокрема, підтримав цю ідею Митрополит Черкаський і Чигиринський, керуючий Єпархією Автокефальної православної церкви Київського патріархату Іоан:

«Завдяки появі такого органу ми зможемо періодично збиратися, обговорювати актуальні питання й частково впливати на прийняття тих чи інших рішень, – зазначив він. – При цьому важливо прийняти документ, який регламентуватиме його діяльність».

Відтак, ця рада має стати тим органом, що об’єднуватиме державу і церкву, які сьогодні будують суспільство. На думку керівництва області, робота ради може стати ще одним кроком до зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння на якому наголошує Президент України.

Усі питання, з якими духівництво не зможе звернутися безпосередньо до керівника області, вирішуватиме його перший заступник. Окремо функціонуватиме робоча група, до складу якої ввійдуть представники окремих конфесій та організацій.

При цьому важливими питаннями є співпраця церкви з юридичними органами й вищими навчальними закладами області. Крім того, духівництво активно залучатиметься до відзначення ювілейних для області дат – 60-річчя з дня її утворення та 70-ї річниці визволення від фашистських загарбників. Особлива увага звертатиметься на святкування наступного року, який указом Президента України Віктора Януковича проголошено роком Тараса Шевченка, 200-літнього ювілею поета.

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній підняв проблему великої кількості рекламних білбордів у місті. На думку священика, це негативно впливає на свідомість молоді. Натомість він запропонував встановлювати пам’ятники, які б прикрашали місто і були цікавими для туристів (наприклад, Георгію Побідоносцю чи Архістратигу Михаїлу).

Декілька ідей по встановленню архітектурних пам’яток висловили й інші учасники засідання, зокрема, Митрополит Черкаський і Чигиринський, керуючий Єпархією Автокефальної православної церкви Київського патріархату Іоан, який запропонував встановити на Площі Слави пам’ятник та викарбувати на ньому сотню імен загиблих черкащан-воїнів УПА.

Голова ОДА Сергій Тулуб зазначив, що встановлення такого пам’ятника можливе в рамках реконструкції Алеї Слави. Незабаром відповідний проект розгляне Вища рада митців області, після чого його буде представлено на розгляд громадськості.

«Влада завжди відкрита до діалогу і ми надалі прийматимемо до уваги ваші побажання та зауваження щодо подальшої співпраці, - звернувся голова ОДА до присутніх. – Стосовно всіх пропозицій щодо будівництва чи реконструкції тих чи інших пам'яток, – такі рішення має приймати громада, і якщо буде потрібно – навіть шляхом референдуму на місцевому рівні».

Настоятель греко-католицької церкви отець Юліан зазначив, що потрібно більше зважати на проблеми контрацепції, абортів та розлучень. Каже: «Не раз підмічав дволикість. Ми декларуємо християнство, але народ живе не християнським життям. Тобто, з одного боку я ношу хрест, а з іншого боку нічого спільного з цим хрестом не маю.»

Єпископ Черкаський і Кіроворгадський Автокефальної православної церкви отець Іларіон висловився, що бажає кращої співпраці із засобами масової інформації. Каже, немає механізму співпраці для постійного висвітлення духовних тем. натякнув на неналежну співпрацю із засобами масової інформації. « Якщо відстежити, що подають наші мас-медіа в області, то і 10% не буде висвітлення питання релігії.» - зазначив він.

Голова черкаського обласного об’єднання Євангельських християн-баптистів Василь Олійник висловив переконання - відновити співпрацю між владою й релігійними організаціями вкрай необхідно. Він подякував за надану можливість - широко відзначити у 2013-му річницю хрещення Київської Русі. Схвально відгукнувся і про заплановані на Черкащині святкові заходи майбутнього року. А також попросив владу звернути увагу на християнське виховання дітей. Каже, зараз у школах введений предмет християнської етики, в області є 600 викладачів цього предмета, та нині вони не можуть проводити уроки. «Ці вчителі першу підготовку проходили на курсах християнської етики ще у 2007-2008-му р. І зараз вони просто будуть втрачати цей рівень. Їм потрібно було б пройти підготовку при обласному інституті післядипломної освіти. На рік потрібно 20 тисяч гривень, щоб ці всі міжконфесійні педагоги пройшли підготовку і знову читали б дітям християнську етику.» - поділився думками Єпископ.

Підсумовуючи зустріч, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб висловив переконання, що завдяки відновленню роботи координаційної ради церков, ці проблеми поступово вирішаться. «Для мене, як для віруючої люди, яка зараз на цій посаді, головне, щоб до всіх церков ставлення було однаково поважне.» - сказав він.

oda.ck.ua

ecb.in.ua

↓ Комментарии посетителей (0)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости