ГоловнаНовиниСміла прагне стати столицею українського мракобісся?

Сміла прагне стати столицею українського мракобісся?

20.02.2011

Віруючі-протестанти Черкащини занепокоєні нехтуванням з боку нової влади нормами Конституції, зокрема – свободою віросповідання. По цей день євангельські християни-баптисти не отримали жодних вибачень чи пояснень з приводу нещодавнього розгону баптистського фестивалю в Смілі.

Нагадаємо, фестиваль мав відбутися 23 січня. Про деталі історії Провінції розповів пастор Валерій Бєляєв.
Фестиваль «Бог завжди поруч» готувався два місяці. Програма заходу передбачала музичну частину і виступи богословів (зокрема, виступ американського євангеліста Дона Бетса).

30 листопада Смілянський пастор церкви Микола Вишницький подав у міськвиконком заявку на проведення фестивалю. Її було підписано і передано у відділ культури. За законодавством, якщо з тих чи інших причини міська влада не задовольняє заяву, то через 10 днів вона повертається заявнику - з поясненнями і обґрунтуваннями причин відмови. Відмови не було. Більше того, начальник відділу культури МВК Ірина Бобошко запевняла, що все буде гаразд.

– За півтора дня до фестивалю Вишницького викликав до міськради заступник мера Павло Кондратенко. Він почав присікуватися до рекламної листівки фестивалю, а врешті сказав, що депутатам міської ради не сподобалося, що на фестивалі буде проповідь іноземця, – розповів пастор. – Але ж ми маємо право запрошувати на фестиваль будь-кого, хоч з Китаю чи Монголії.

Потім заступник мера попросив смілянського пастора показати заяву на проведення фестивалю із вхідними номерами. Пастор дав подивитися заяву чиновнику, який її просто забрав. На прохання віддати заяву сказав «Я у вас її не брав».

Баптисти тоді перестрахувалися і здійснили кілька дзвінків меру Сміли Вадиму Решетняку, нардепу Володимиру Олійнику. Ті запевнили, що фестивалю ніхто не заважатиме.
– У решті решт я отримав дзвінок від завідувачки відділом культури, яка теж запевнила, що все буде добре. Але - голова фракції ПР в міській раді Геннадій Григорович (Варивод, - Пров.) сказав їй, що «навіть якщо цей захід відбудеться і мер дозволить, то я тебе вижену з роботи. Я не хочу, щоб цей захід проходив».

Жінка жалілася і просила знайти їй роботу, – розповів пастор. – Але ми знайшли людину, котра в дуже добрих стосунках з цим Геннадієм. Бо раніше вони були з криміналом пов’язані – і той чоловік, і цей, вони обидва з «тих». І один другому зателефонував і сказав: «Гена, а в чому справа? Що там таке? – А у меня там лічная обіда – А на кого? А причому фестиваль? – Ну, ладно, пусть проводят!». У результаті ми сказали цій жінці, що її не будуть виганять.

У день фестивалю о 12-ій біля зачинених дверей Будинку культури (де мав проходити фестиваль) стояли дві машини із світлотехнікою, із музичними гуртами. Працівники БК не відкривали двері, бо не отримували жодних вказівок.
– О 12-ій мені зателефонували, сказали, що ніхто нічого не знає, будинок культури ніхто не відкриває. Я дзвоню завідувачці відділом культури – вона не відповідає, мер - не відповідає, – розповів пастор.

Приїхав заступник мера Сміли Павло Кондратенко, який вимагав розпустити людей і не починати захід, аргументуючи це відсутністю дозволу з міськради.
Під зачиненими дверми зібралося вже до 700-т віруючих, напруження серед людей зростало, чулися непоодинокі виклики типу «Геть Партію регіонів!». Тоді пастор Бєляєв дав команду хору розпочати спів, щоб заспокоїти людей.

На місце події почали з’їжджатися депутати міської, обласної рад. Один із смілянських депутатів пояснив своє небажання проведення фестивалю. Він сказав, що він – язичник, тому - проти фестивалю.
– А ми йому говоримо: «З яких пір змінилася Конституція чи закон про свободу совісті чи релігійного сповідання, що християнам у нашій державі заборонено проводити фестиваль? Якщо ви – язичник, то не всі інші такі ж, переважна людей – це християни, але ви теж маєте право проводити свої обряди в установленому порядку, – розповів пастор.

Але фестиваль так і не відкрився. Після скандальних подій ніхто з мерії не надав баптистам ніяких пояснень, а тим більше –не вибачився. Зараз цю історію вивчає управління з питань внутрішньої політики ОДА.

Наразі лідери протестантських церков області написали звернення голові Черкаської ОДА Сергію Тулубу.
– Ми чекаємо реакції губернатора, обласної влади, щоб зрозуміти, що відбулося? Чи то була помилка й непрофесійність міської влади, чи то був злочин, чи це вже нова політика? Нас турбує питання - чи це не є новою політикою нашої держави? Мер дає розпорядження, яке його заступник ігнорує. Якщо телефонує голова облради Валерій Петрович (Черняк, - Пров.) меру і питає, що в тебе там робиться? А він йому звітує, що все добре. А нам телефонує – то ми кажемо, що люди стоять на вулиці. У нас є підозра, що замовник є вище, ніж мер міста. Очевидно, що меру такі проблеми не потрібні. Той, хто створював цю ситуацію, значно вищий, він гарантував якийсь захист, щоб не боялися порушувати закон, забороняючи фестиваль, – зазначив Валерій Бєляєв.

Валерій Беляєв

Протестанти занепокоєні , що це вже не перша така «антихристиянська акція» у Смілі – у ніч проти 12 січня група невідомих скоїла напад на християнський реабілітаційний центр «Відродження», що діє при протестантської церкви «Світло життя». А в ніч проти 19 грудня в Смілі невідомі напали на приміщення храму Різдва Івана Хрестителя УАПЦ.

- Нас турбує, щоб це не стало новою політикою нашої держави, – розповідає пастор. – Зараз ми хочемо зустрічі з міською владою Сміли, щоб вони нам дозволили проведення фестивалю. Якщо не будуть задоволені наші вимоги, ми будемо звертатися в Адміністрацію Президента, в міжнародні правові організації, суди.

PS. Якщо міський голова Сміли Вадим Решетняк, заступник мера Павло Кондратенко або керівник смілянських регіоналів Геннадій Варивод побажають озвучити свою версію подій, то Провінція надасть їм таку можливість.

Автор: Анна Тарасова

Провінція

↓ Комментарии посетителей (1)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Олександр
1.03.2011
не заю що й сказати,дуже образливо, впевнений християнам слід попвклуватись про захист своїх конституційних прав
Страницы, близкие по смыслу