ГлавнаяНовости в ЧеркассахЧеркащани стають жертвами релігійних сект

Черкащани стають жертвами релігійних сект

26.07.2016

20 липня сайт vikka.ua розмістив статтю "Черкащани стають жертвами релігійних сект", з посиланням на ресурс "Україна кримінальна". Матеріал набув розголосу, адже автор використав досить сумнівні "докази" - фото "зомбованих" віруючих латиноамериканської зовнішності, необгрунтовані звинувачення.

З критикою статті виступив Романенко Валентин - засновник видання "Черкасси Плюс", в матеріалі "Де Вікка знайшла на черкащині сектантів?", від 22 липня.

Втім, тема набула розголосу, а отже й рейтингу. Напевно це взяли до уваги інші ресурси, які передрукували статтю "Черкащани стають жертвами релігійних сект". 24 липня це зробили черкаські сайти "Вчасно" та "zmi.ck.ua". 

ЧЕРКАЩАНИ СТАЮТЬ ЖЕРТВАМИ РЕЛІГІЙНИХ СЕКТ

Торгують гуманітаркою, "лікують" калік та роздають "індульгенцію" від АТО. В Україні набирає обертів діяльність релігійних сект, лідери яких наживаються на парафіянах, пише "Україна кримінальна".

"У кожного пастора є програми мінімум і максимум. Із пастви розміром близько ста осіб він раз у тиждень збере 10-15 тис. грн. Тобто 50 тисяч в місяць - це програма мінімум. А ось максимум - це за один день стати власником дво- або трикімнатної квартири десь у Києві чи Харкові. Адже всі люди рано чи пізно вмирають. А майже всі релігійні вчення влаштовані так, що пастир - це Бог, і люди охоче пишуть йому дарчі", - пояснює адвокат Іван Ліберман, який займається релігійними справами близько 10 років.

Наприклад, у Городищі Черкаської області, згідно з реєстром судових рішень, парафіяни запідозрили в нечесності пастора церкви "Блага вість". Він збирав гроші на ділянку для майбутнього молитовного дому, а при купівлі землю оформив на своє ім'я.

"Я знаю випадок зі священиком, який на пожертвування побудував собі двоповерховий особняк. При цьому оформив його не на створену ним організацію, а на двох своїх синів. А щоб парафіяни не здогадалися, на одній зі стін будинку написав назву своєї церкви. Сам пастор запевняв нас, що йому такий механізм підказали в Німеччині, а перед законом він чистий, адже все оформлено на його родичів-підприємців ", - говорить Ліберман.

Ще один випадок шахрайства через релігійну секту стався у Каневі Черкаської області. Там дійшло до того, що парафіяни церкви "Блага вість" брали кредити, аби "допомогти" пастору. Згодом його звинуватили в тому, що він, маніпулюючи свідомістю однієї з активних парафіянок, попросив її взяти кредит в одному зі столичних банків. Жінка під заставу свого будинку і ділянки зайняла у банку $134 тис. А коли зрозуміла, що храм ніхто не будуватиме, пішла до правоохоронців. Священик в результаті отримав шість років в'язниці, хоча провини своєї він не визнав.

vikka.ua

Де Вікка знайшла на черкащині сектантів?

Стаття дуже непрофессійна, як в плані доказової бази так і в плані розуміння теми.

З огляду на те, що стаття базуеться на якихось чутках так запозиченому матеріалі за низькосорного англомовного сайту, можна припустити — що це просто замовний матеріал. Так як ніяких логічних причин для появи подібних матеріалів – немае.

Е цілий ряд причин, чому цю саттю можно вважати неякісною та не профессійною.

Причина №1 сумнівне першоджерело статті

Картинку (а можливо і саму ідею для статті) було взято з англомовного сайту http://symphyta.rssing.com/ . Це такий тип сайту, де кожен користувач може додавати свій контент. На самому сайті, поміж інших матеріалів присутній парнографічний матеріал.

Під час виборів часто використовуеться схожа брудна техніка. На якомусь сайті публікуеться відверто сфабрикований матеріал, а більш поважні ЗМІ посилаються на це «джерело» і ще додае авторитету їх матеріалу. Нібито матеріал не вигаданий, а про нього десь пишуть.

Мотивом для статті послужив ось цей матеріал — http://symphyta.rssing.com/browser.php?indx=2211077&last=1&item=4 .

Цікаво як починаеться ця стаття: Раніше я вважав, що основна релігія це споживацтва (потребительство россійскою) так ще е купка ідіотів з південних штатів. …

Йдеться мова про так званий пояс вірності, або найбільш релігійні штати, де найпоширенішою релігію е протестантизм, а саме – баптизм.

Тобто можна вважати що автор статті був вельми упереждений проти протестанських церков. Тож не дивно що статті на Вікі теж вийшла анти протистанською.

З цього ж сайту було взяту іллюстрацію для статті на сайті Віки.

Причина №2 обвинувачення без доказової бази (наклеп)

В статті не приводиться жодного доказу протиправної діяльності церкви «Блага Вість». Весь матеріал заснований на чутках та плітках. Не приводиться жодного імені, жодного судового рішення.

Особливу увагу привернув ось цей абзац.

Наприклад, у Городищі Черкаської області, згідно з реєстром судових рішень, парафіяни запідозрили в нечесності пастора церкви «Блага вість».

Таке враження, що коли автор писав цю статтю — він сам не знав, чи то е судове рішення чи нема. Парафіяни просто запідозрили Пастора, чи подали на нього до суду.

Причина №3 Не розуміння автором релігійної теми

При прочитанні статті, одразу стає зрозуміло що автор або не в темі, або просто відпрацьовуе замовлення.

Назва статті жовтезна на гучна — «ЧЕРКАЩАНИ СТАЮТЬ ЖЕРТВАМИ РЕЛІГІЙНИХ СЕКТ», а далі в статті тільки згадують церкву «Блага Вість».

Блага Вість це харизматична церква, або ще такі церкви назвивать церквами повного Евангелія, і подібні церкви цілком законно існують в Україні.

В статті відбуваеться підміна понятть: говорять секта, а мають на увазі «Блага вість».

Звернемося до статистики про релігійні громади в Україні, джерело — http://risu.org.ua/ua/index/resourses/statistics/ukr2016/63055/

Як бачите, в Україні багато харизматичних громад, у них е свої навчальні заклади, ЗМІ і т.д. Це такаж церква як і інші протестанські церкви, звичайно ж зі своїми характерними особливостями.

Також автор статті напевно не знае, що саме Блага вість активно підтримуе фонд «Час Надії», який допомогае учасникам АТО. Також ця церква, разом з іншими церквами вже майже 2 роки приймае участь у загальноцерковній молитві на соборній площі в Черкассах.

Серед них ледь не половина — пастори харизматичних церков.

Молитва відбуваеться щонеділі о 16:00. Радимо авторові статті відвідати цю молитву, та помолитись за нашу країну — Україну, а то у нас досить зовнішніх ворогів і не час влаштовувати «охоту на відьм», тим паче серед тих, хто молиться за благополуччя країни, та допомагае їй як може.

Романенко Валентин 4erkasu-plus.com

↓ Комментарии посетителей (0)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости