ГлавнаяНовости в ЧеркассахЧеркаські пастори ЄХБ дослідили стан сучасних українських церков.

Черкаські пастори ЄХБ дослідили стан сучасних українських церков.

13.09.2011

Черкаське ООЦ ВСО ЄХБ провело розширену братську раду, однією з основних тем якої стало дослідження стану сучасних церков. Для надання об'єктивної оцінки християнській Україні на засідання запросили члена Асоціації «Духовне відродження», директора «Школи без стін» Костянитина Тетерятникова.

Перед початком імпровізованого навчання регіональні пресвітери та відповідальні за обласні служіння лідери молились. До розмови з Богом їх закликав регіональній пастор ООЦ ВСО ЄХБ Руслан Хлопук. У своєму зверненні він навів у приклад невтішну статистику: наша держава – лідирує в Європі по поширенню ВІЛу, по підлітковому алкоголізму та по кількості розлучень.

Люди переїздять жити з України до інших держав у пошуках кращого життя. І це є викликом для християн, - переконаний він. Руслан Хлопук навів у приклад біблійну історію, що написана в першому розділі книги Неємії. Там йдеться, що Бог розпорошує народ, коли він грішить. «Бог нас поставив тут представляти Його інтереси. Так давай те ж їх представляти, давайте молитися за зміни в нашому суспільстві, щоб воно стало духовно чистішим! Якщо Бог не благословить, у нас нічого не вийде!» – закликав він.

По тому слово надали директору «Школи без стін» Костянтину Тетерятникову. На початку своєї промови він навів окремі статистичні дані, що стосуються діяльності християнських церков в Україні. Зокрема, спікер відзначив: у нашій державі Євангельських християн-баптистів – майже 300 тисяч. Із них половина – належить до Всеукраїнського союзу об’єднань ЄХБ. Наша серед протестантських конфесій – найчисельніша. Утім, це лише 1 % населення, - зауважив Тетерятников.

Так, православними себе вважають в Україні близько 80-ти відсотків населення, греко-католиками – 4 мільйони, католиками - 830 тисяч осіб. І питання нині не стоїть, хто номінальний з них християнин, а хто ні, - переконаний спікер, - головне те, що люди ідентифікують себе з якоюсь християнською церквою. А, отже, їм не чужі такі поняття, як совість, віра, праведність, і ми можемо впливати на людей так, щоб вони ставали духовно чистішими, незалежно від того, в якій вони церкві. «Бог сам відроджує кого забажає і як забажає, - каже Тетерятнико, - наше ж завдання сіяти Слово».

Спікер наголосив: євангельські християни не повинні змінювати релігійну матрицю суспільства, що в нашому випадку є православ’ям, вони повинні прагнути змінити внутрішні переконання людей, аби ті не просто називали себе християнами, а дійсно ставали ближчими до Бога.

christterritory.ck.ua

↓ Комментарии посетителей (0)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости