ГлавнаяНовости в ЧеркассахВелотуром — по сирітству!

Велотуром — по сирітству!

20.06.2011

Україна має бути без сиріт! Інтернати закрити, дітей віддати в люблячі родини! Таким є гасло учасників всеукраїнського християнського велотуру, що вже 10-й день торує шляхи нашої держави. Заїжджаючи в міста та села, колишні та нинішні вихованці інтернатних закладів, а також батьки-всиновителі закликають людей бути більш люблячими та лояльними до молодого покоління. Нині 30 волонтерів від 12-ти років і старші проїхали вже 700 кілометрів і дісталися до Черкас.

«Украина без сирот! Украина — вперёд!!!» - з таким гаслом ось вже 2-й тиждень крутять педалі дорогами нашої держави християни-активісти. Вітер, гроза, спека…Їм все – ні по чому. Тільки бадьорості ці негаразди додають. У них благородна мета – заохотити громадян нашої держави до всиновлення. В першу чергу – християн. За словами організатора велотуру Геннадія Мохненка, до того часу, поки дитина не потрапить в сім’ю, добрих змін в її житті чи поведінці чекати не варто. Навіть найкращі інтернати не можуть конкурувати з родиною. Він говорить:

- Це наше бажання – пробуджувати дух усиновлення в країні. Ми віримо, що можемо дожити до того часу, коли в нас будуть довгі черги з дорослих, які хочуть всиновити. Багато країн змогли стати такими, де немає інтернатів. Україна також може стати такою. Заради цього ми й сіли на велосипеди і вирушили в далеку і важку подорож. Ось в мене, наприклад, 30 дітей. 31-го зараз всиновлюємо – в процесі. В Україні в всього 30 тисяч підлітків, які з тих чи інших причин лишилися без батьків. Невже у нас не знайдеться 30 тисяч прийомних родин? Ми закликаємо людей не боятися, переступити через страхи, через міфи… Це найкоротший шлях до щастя – взяти сироту у свою сім’ю.

40 черкащан, які прийшли на зустріч з християнами-агітаторами в церкву «Голгофа», погоджуються: у кожної дитини має бути сім’я. За словами пастора цієї церкви Олександра Спільніченка, після спілкування з сиротами, які знайшли тепло й любов у родинах, окремі з людей вирішили також взяти дітей. Вагомим аргументом на користь такого рішення стали історії самих дітлахів. У кожного з них – своя життєва трагедія.

- Я був в інтернаті, я знаю, що таке інтернат. Там немає нормальних стосунків. А ми всі – кожен з нас – хочемо родинного тепла. Ми мріємо, щоб нас обіймали, щоб говорили з любов’ю «Доброго ранку», - поділився наболілим 13-тирічний Микола Риков. В той час, як в Миколи Рикова вже є нова родина, Олександр Зеніч – живе в притулку. Ще три року тому його домівкою була вулиця. А нині добрі люди оформлюють документи на всиновлення.

- Ми віримо, що кожен з нас буде жити в сім’ї, скільки б йому не було років. Ви чуєте, нас? Ми тому і їздимо Україною. Наша держава має бути без сиріт. – говорить він.

Волонтери на велосипедах мають прохання не лише до суспільства, й до влади. Вони хочуть, аби та створила сприятливі умови для усиновлення і реформувала систему інтернатів. Начальник служби у справах дітей Черкаської ОДА Тетяна Притченко, яка вийшла, аби прийняти послання, погоджується, що родини – кращий варіант виховання. За її словами, нині на Черкащині понад 2 з половиною тисячі дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. І 79% з них вже знайшли свої сім’ї. Нині в Черкаській області кандидатами на всиновлення є 68 родин, утім, дітей, які живуть в інтернатах - у вісім разів більше…

Юні велосипедисти та їхні опікуни й батьки сіли на велосипеди 11 червня. В той час із селища ДоманОве, що в Західній Україні, на зустріч їм стартувала ще одна група, несучи через тисячі кілометрів єдине послання: «Чужих дітей не буває». Вже через 4 дні активісти зустрінуться в Києві на Хрещатику, де вручать Президенту України та голові Верховної ради офіційне звернення від руху «Україна без сиріт».

Відео велотуру в Черкасах

Підсумкове відео велотуру

Лідія Меланіч

Нове життя

↓ Комментарии посетителей (2)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Сергей Пушкар
21.06.2011
Автор данного репортажа - Лідія Меланіч. Вчера когда копировал с первоисточника не заметил - прошу прощения.
Почти все материалы без авторства?...
По-моему Вы преувеличиваете.
Марана
21.06.2011
Скажите, а почему у вас почти все материалы без авторства? Вот отличный репортаж, хотелось бы знать, кто его писал. Как и все остальные, в общем... А авторов нету. Кто-то здесь трудился? Фотографировал, стоял под зонтиком на дожде... ГРустно... Уважайте труд.
Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости