ГлавнаяНовости в ЧеркассахЗ чистим серцем християни прибирали місто Умань

З чистим серцем християни прибирали місто Умань

5.05.2012

Дівчата, а ви що, двієчниці? Не поскладали іспити і вас примусили відробляли? Чи це ви прикрашаєте місто до 9 травня? – гукають бабусі до дівчат у білих футболках із написом: «Чисте місто – чисте серце.

- Та ні, ми християни і проводимо благодійну акцію. Приходьте сьогодні до центрального парку на концерт і там все дізнаєтеся, – зі щіткою та помаранчевою фарбою в руках відповідає стареньким Катерина Бедачєва, учасниця акції.

Більше ста хлопців та дівчат спекотного дня одягли білі футболки, озброїлися щітками, відрами, фарбою, граблями, сокирами, газонокосарками та любов’ю. Вони прибирали Умані та розповідали містянам, що чистим має бути не лише місто, а й серце.

- А що то у вас на футболці таке написано? – запитує жіночка, яка торгує розсадою.

- Чисте місто–чисте серце», – відповідаємо.

- Тю, краще б ви написали: чиста печінка.

- Якщо у людей буде чисте серце – то й з печінкою буде все чудово, – відповідає молодь і береться до роботи.

До роботи - з чистим серцем

Всіх учасників організатори акції розділили на кілька груп: дівчата фарбували турнікети та білили дерева вздовж центральної вулиці Леніна, частина хлопців викошувала траву та прибирала в центральному парку.

Інші вирубували чагарники, вивозили сміття й гілля в районі Осташівки вздовж берега ставка.

«Це Божа акція. До мене підходило багато людей і запитувало, чому я прибираю. Я їм розповідав про Бога і запрошував до церкви, душ двадцять запросив. Більшість обіцяла прийти. Я вірю, що позитивний результат обов’язково буде, адже кожен хто сіє – пожинає урожай», – ділиться своїми враженнями Михайло Лавренюк.

«Мені дуже приємно, що ваші організатори звернулися до міської ради з такою чудовою пропозицією. Це дуже приємно, що є люди, яким небайдужа чистота нашого міста. А те, що акцію проводять християни – то всі ми віруючі», – зазначив Володимир Віблий, заступник міського голови.

Подивитися на роботу християн прийшов і міський голова Юрій Бодров. Він подякував їм від імені всіх уманчан, а також попросив, щоб церква молилася за спокій у місті, щоб людям мирно жилося, щоб громадяни були добрішими та з розумінням ставилися один до одного.

У центральному парку на лаві відпочивають хлопці й дівчата. Підходжу до юнака в навушниках, який спостерігає за роботою християн, і запитую, як він ставиться до того, що баптисти прибирають його місто.

«Я сам із Дніпродзержинська. І якби ця молодь прибирала моє місто, то залюбки приєднався б. І мені байдуже, якої вони конфесії, головне, що люди роблять добру справу», – відповідає Олександр.

Безкоштовно працюєте?!

«Женя, зніми фотоапарат зі спини, – гукає до мене подруга Віталіна, – а то водії не можуть прочитати, що в тебе на спині написано». І правда, написи на футболках привертали увагу майже всіх. «Дівчата, а хто ж виділив гроші на фарбу», – запитує продавчиня із сусіднього магазину. «Акція проводиться за кошти церков», – відповідають Світлана та Людмила, продовжуючи фарбувати турнікети.

«Приходьте сьогодні о шостій годині до центрального парку. Там буде грати духовний оркестр, будуть співати християнські пісні й розповідати про Бога», – припрошує Віталіна уманчанина Валерія, якому не віриться, що дівчата й хлопці безкоштовно працюють такого спекотного дня.

За словами Анатолія Шевчука, одного з організаторів акції, основна ціль проекту «Чисте місто – чисте серце» – показати людям на те, що гріх подібно до сміття захаращує серце людини, відділяє її від Бога і призводить до вічності без Нього. Тільки Ісус Христос може очистити кожне серце від гріха і звільнити людину від вічної загибелі. «Ми прибираємо, очищаємо те, що ми цінуємо, а Христос це робить у серці тієї людини, яка повірила в Нього і довірилась Йому», - говорить Шевчук.

Після роботи на всіх учасників проекту чекав смачний обід, який приготували сестри з уманської церкви. «Ви були хорошим прикладом для всіх жителів міста, а також для тих братів і сестер, які не прийшли. Ви зробили хорошу справу як для людей, так і для Бога», – дякує учасникам акції Дмитро Кротик, один з організаторів проекту.

«Блаженні чисті серцем…»

Фанфарами розпочався концерт в центральному парку. «Хтось дорожить стосунками, роботою, кар’єрою. Але Біблія радить берегти серце, яке подібне до криничного джерела, що дає воду лише тоді, коли чисте. Тому ідея нашого заходу у тому, щоб не лише звернути увагу на чистоту вулиць, дворів, будинків, але й на чистоту наших сердець», – такими словами звертається Дмитро Кротик до уманчан та гостей міста. Протягом години на сцені виступали християнські гурти та духовий оркестр із села Бузівка.

«А что это ты такое читаєшь?», – запитує Людмила, яка нещодавно зі своєю родиною приїхала з Молдавії, в учасниці проекту Катерини. «А це у мене Біблія. В ній про Бога написано. Якщо хочете – беріть, почитаєте», – відповідає дівчина. «Я читать по-русски не умею, но за книжку спасибо», – дякує жінка й ховає до сумки подарунок.

Люди по-різному спостерігають за дійством на сцені: для когось це звичайнісінький концерт, для когось – пропаганда чергової релігії. «Ну взагалі-то мені сподобалося те, що ви не тільки говорите, але й щось робите. Хоча як на мене, то людина сама повинна прийти до Бога, не потрібно її силувати, як це роблять інші», – говорить Марина, яка разом із маленьким сином відпочиває біля фонтану.

«Ми щиро дякуємо за допомогу і співпрацю мерії міста, комунальним службам, церквам ЄХБ м. Умані та с. Бузівка, а також всім братам і сестрам, які взяли участь в благодійному проекті», – зазначає Дмитро Кротик по закінченню євангелізаційного концерту й запрошує уманчан відвідати наступні заходи й служіння церкви «Воскресіння Христове».

Враження від акції та фото

Євгенії Чернової

christterritory.ck.ua

↓ Комментарии посетителей (0)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости