ГлавнаяНовости в ЧеркассахЧеркаське обласне об’єднання ВСО ЄХБ поповнилося церквою з 20-ти літнім стажем

Черкаське обласне об’єднання ВСО ЄХБ поповнилося церквою з 20-ти літнім стажем

27.01.2012

22 січня у Черкаській церкві євангельських християн-баптистів «Дім Євангелія відбулося святкове служіння, присвячене приєднанню цієї спільноти християн до Союзу ЄХБ. Рішення об’єднатися з братством обдумувалося пастором незалежної церкви Вадимом Куратом більше року і майже одноголосно було прийняте її членами. Привітати з важливим кроком Дім Євангелія приїхали голова ВСО ЄХБ В’ячеслав Нестерук, обласний єпископ Василь Олійник та відповідальний за молодіжний відділ обласного об’єднання Дмитро Кротик.

Пастор церкви «Дім Євангелія» Вадим Курат так пояснив рішення увійти в Союз:

- Вже не один рік думка про приєднання приходила мені на серце і в розум. І не тільки мені. До мене підходили віруючі нашої церкви, служителі і запитували: а чого б нам не приєднатися офіційно до Союзу ЄХБ (хоча багато людей навіть не підозрювали, що є якась церковна структура…)? І це питання визрівало: протягом останнього року воно не давало мені спокою, я багато думав про це. Коли я бував на християнських конференціях, обласних спілкуваннях, я чув різні відгуки, різні аргументи про те, що така структура взагалі не має ніякої ролі, а тому не потрібна.

Але крок за кроком я особисто приходив до думки, що нашій церкві потрібно увійти в об’єднання. І такий момент відбувся. Для мене особисто це сталося, коли я відвідав «дім скорботи» – у Василя Миколайовича Олійника померла дружина і ми з братами приїхали, щоб розділити його горе, підтримати його. Я пам’ятаю той холодний квітневий день (хоча це був квітень, було холодно й ішов сніг) – я стояв у натовпі, слухав проповідь, спів і чомусь (я не знаю чому) саме в такий момент я зрозумів, що нам треба бути разом з братами: у праці, у братстві, у обласному об’єднанні.

Ця думка стала тоді для мене дуже яскравою, навіть нестерпною. Я стояв і думав: ну чому ми досі не разом?.. Після цього був ще певний час, коли я думав про це, обмірковував. І на початку вересня я підійшов до Василя Миколайовича і запитав про умови вступу в Союз. Більшість членів церкви позитивно сприйняла пропозицію приєднатися. Хоча і ставили перед тим багато питань: а що це нам дасть, чи є в цьому небезпека для нашого подальшого служіння? Я намагався дати повну відповідь.

І на церковних зборах за приєднання проголосувала абсолютна більшість. Хоча була невеличка група людей – 18 осіб, які утрималися або голосували проти. Просто вони побоювалися, що приєднання до Союзу приведе церкву до консервативних рамок: наприклад, нам заборонять звершувати молодіжне служіння в більш сучасному стилі. Але в подальших розмовах я намагався розвіяти всі ці сумніви і розказав, що є 7 баптистських принципів, за якими об’єднання поважно ставиться до помісної церкви – згідно Слова Божого.

Тому, я впевнений, що навіть у тих людей, які тоді з великою обережністю підійшли до питання об’єднання, в майбутньому буде нагода змінити свою думку і побачити всі переваги цього кроку. А позитивів чимало. Перш за все, це те, що ми можемо відчути себе частинкою великої церковної громади, якою є Всеукраїнський союз. По-друге, це ресурси, які є в братстві: семінарії, засоби масової інформації, друкарні, література можливість брати участь у всіх конференціях, конгресах, євангелізаційних заходах. Я вважаю, що це великий плюс для помісної церкви.

Нарешті, це можливість обмінюватися якимись ідеями і досвідом. Я впевнений, що і в нашій церкві є позитивний досвід. А тому маю таку скромну надію, що він буде цікавим і для тих церков, до яких ми приєдналися. Наше бачення служіння Богу співпадає з баченням об’єднання. Я не один рік живу на Черкащині і знайомий з братами, служителями. І я розумію, що це наше братство, це моє братство. І я пишаюся з того, що «Дім Євангелія» зміг приєднатися до такої великої сім’ї, як Союз Євангельських християн-баптистів.

Голова Всеукраїнського союзу церков Євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук, який приїхав, щоб особисто поздоровити пастора й церкву зі святом, відзначив, що випадки приєднання незалежних церков до Союзу нині не надто часто трапляються. Але з кожного такого рішення братство безмежно радіє:

- Я б не сказав, що баптистські церкви долучаються до Союзу дуже часто. На жаль, статистику не знаю, але пам’ятаю, що в Донецькій області були випадки, що незалежні церкви приєдналося до ВСО ЄХБ. Але скажу ось що: незалежних ми до цього і не спонукуємо, бо для когось це може бути боляче…Тому я думаю так: загони різні, а армія одна. Але в тому, що церкви об’єднуються є позитив.

Наша сила в єдності. Бог заклав людям бажання мати сім’ю, велику родину. Такою близькою по духу спільнотою для нас стає церква. Як казав один брат із автономної церкви, що вони добре й самі трудилися для Господа, але згодом дійшли до висновку, що хочуть бути у чомусь більшому: аби ділитися своїми здібностями, вчитися чогось в інших… Це десь Богом закладено в усіх нас – бажання єдності, тому нам і хочеться більше спілкуватися, мати більше друзів.

Обласний баптистський єпископ Василь Олійник також висловив радість від того, що обласне об’єднання відтепер уже офіційно дружить з Домом Євангелія. У цієї церкви з іншими спільнотами християн Черкас – великий досвід спільної роботи. Але тепер вони зможуть трудитися для бога ще краще, – сподівається пресвітер:

- Я дуже радий, що «Дім Євангелія» тепер в об’єднанні, тому що це Божий подарунок, це історія. Я думаю, що вся та праця, яка звершується в об’єднанні, вона просто буде подвоюватися, тому що нові сили тепер влилися, які працювали й до цього, але тепер, об’єднавшись, ми тепер підемо разом працювати над тими проектами, і досягати тих цілей, які є в обласному об’єднанні. Тому це тільки укріпляє нашу армію благовісників, музикантів, проповідників і навіть молитовників. Завдяки церкві, яка приєдналася, нас стало більше. А це значить, що ми більші зможемо робити роботу на Черкащині і навіть за межами області.

Буквально у вівторок на минулому тижні до мене подзвонив пастор незалежної церкви зі Шполи. Він під враженням рішення, яке прийняла для себе церква «Дім Євангелія», сказав, що їхня спільнота теж хоче об’єднання, що вона хоче приєднатися до центральної Шполянської церкви Ігоря Скрипніка. Він сказав: «Знаєте, в мене батька немає (поховали його батька, він служителем, пастором був), і тоді, коли наша церква буде йти на переговори, я б хотів, щоб ви були мені за батька.» Я радий, що в нас є ця проблема.

Бо вона приємна не тільки для Черкас чи Черкащини, а й для всієї України. І я маю впевненість, я маю віру, що ще багато церков нашої області зроблять подібний крок і приєднаються до об’єднання Євангельських християн-баптистів.

Цього дня зал у Домі Євангелія Був переповнений. Щоб розділити святкову радість, тут зібралися гості і з інших церков. Обласний молодіжний лідер Дмитро Кротик нагадав братам та сестрам основний девіз братства, який віднині стане гаслом і для цієї спільноти християн – «Зростати! Палати! Спасати!». А Василь Олійник та В’ячеслав Нестерук багато говорили про єдність у Христі й у Дусі.

Утім, найбільше часу було віддано прославленню Бога – люди співали, слухали натхненну музику. У цьому їм допоміг гурт «Сіон» .

І хоча служіння планувалося – традиційно – двогодинне, незчулися, як минуло три години…

Лідія Меланіч

Фото – Євгенія Чернова

christterritory.ck.ua

↓ Комментарии посетителей (1)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

grachik
7.02.2012
До "присоединения" с Домом Евангелия иногда совместно осуществляли некоторые проекты. Интересно как теперь эта церковь пойдет на сотрудничество не с баптистскими церквями. В первой баптистской от молодежного служителя получил только полный игнор, а жаль.
Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости