ГлавнаяНовости в Украине и миреИнтервью Леонида Падуна Максиму Максимову о конфликтной ситуации в церкви "Слово Жизни"

Интервью Леонида Падуна Максиму Максимову о конфликтной ситуации в церкви "Слово Жизни"

Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви, член Всеукраїнської Ради Церков і Ради євангельських протестантських Церков України пастор Леонід Падун заявив про те, що він поки не йде з посади лідера церковного об'єднання «Слово життя» в Україні, хоча на цьому наполягає керівництво Церкви, головний офіс якої знаходиться в Швеції, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іnvictory..

Раніше з'явилися чутки про те, що Леоніда Падуна усувають від пасторства, припускалося, що це рішення було прийнято безпосередньо Ульфом Екманом, головою міжнародного об'єднання «Слово Життя», до складу якого входить церква Леоніда Падуна.

Леонід Падун підтвердив, що 20 листопада в Донецьк приїхала група служителів зі Швеції (де знаходиться материнська церква «Слово життя»). «Після низки питань послідували звинувачення, які, за їхніми словами, були отримані у вигляді листів з Донецька від деяких людей. І після того, коли я навіть не встиг нічого сказати на свій захист, мені «запропонували» – піти в сторону, в «відпустку» і залишити своє місце на тривалий період часу, під час якого керівництво церквою перейме людина зі Швеції. В іншому випадку моя відмова (або просто мовчання) розцінюється як непослух моєму пастору Ульфу Екману, і я більше не можу залишатися лідером центру «Слово життя» в Україні», – написав Леонід Падун у своєму блозі.

Далі єпископ Української Християнської Євангельської Церкви пише, що, вислухавши пропозицію, він попросив час для молитви, проте його прохання було розцінено як непослух пастору Ульфу Екману. «Також було відмовлено сконтактуватися з пастором Ульфом», – додав Леонід Падун.

«Як тільки у мене з'явилося хоч найменший час для відпочинку і молитви, Бог дав мені Своє слово:« 1) Не веди себе з людьми так, як вони себе поводять з тобою. 2) Не роби того, чого Я не повелів тобі робити». Саме з цієї причини я відмовився «воювати» в цій ситуації і звинувачувати інших в тому що сталося, а також вирішив не йти в довгострокову «відпустку» до тих пір, поки Бог не скаже що мені робити», – заявив єпископ.

При цьому поки невідомо, чи була призначена на його місце «людина зі Швеції».

«Крапка в моєму житті не поставлена, і моє серце відкрите як перед Богом, так і перед людьми. Я люблю пастора Ульфа, люблю братів зі Швеції, люблю і тих, хто звинувачує мене в чомусь. Я готовий слідувати за Богом і підкоритися Його досконалій волі. Я готовий каятися у всьому, де я був не правий, миритися і журитися перед Богом, тому що Бог смиренним дає благодать. Також продовжую молитися про те, щоб Бог дав мені можливість зустрітися з пастором Ульфом, щоб з'ясувати і вирішити ситуацію, що склалася», – пише Леонід Падун.

Церква «Слово життя» в Донецьку на сьогоднішній день налічує понад 5 тисяч прихожан і є ядром Української Християнської Євангельської Церкви, до якої входить близько 400 церков по всій Україні. Обидві організації очолює Леонід Падун, він представляє цей євангельський протестантський рух на всеукраїнському рівні в державно-церковному і міжконфесійному діалозі і є повноправним членом загальновизнаних міжконфесійних асоціацій.

Материнська церква «Слово життя» в місті Упсала (Швеція) надає автономію помісним церквам. У місцях, важливих для церкви з точки зору стратегічного розвитку, утворюються великі помісні церкви, які розвивають різнобічну діяльність і мають низку освітніх програм. Ці церкви мають статус «центрів» «Слово життя». Такі центри знаходяться в Москві (Маттс-Ола Ісхоел), Єревані (Артур Симонян), Донецьку (Леонід Падун), Нижньовартовську (Василь Вітюк), Баку (Расім Халілов), а також у Центральній Азії.

risu.org.ua

Представители «Слова Жизни» объяснили свою позицию по Падуну

В ноябре этого года пастору Леониду Падуну было предложено на какое-то время оставить руководство церковью, чтобы отдохнуть физически и укрепиться духовно для будущего служения. Речь о снятии со служения не велась. Такое заявление сделали представители центров «Слово Жизни». Его текст опубликован на сайте московской церкви «Слово Жизни», - сообщает Христианский Мегапортал invictory.org.

Под заявлением подписались Ульф Экман (Швеция), Артур Симонян (Армения), Василий Витюк (Нижневартовск, Россия), Денис Подорожный, Маттс-Ола Исхоел (Москва, Россия) и Расим Халилов (Азербайджан).

«Церковь «Слово жизни» в Донецке много лет являлась духовным центром «Слово жизни» в Украине, а пастор Леонид Падун был старшим служителем этого центра. Мы благодарны Богу за множество добрых плодов, которые мы видели в течение всех этих лет. Целью «Слова жизни» всегда было стремиться к высокому стандарту христианской жизни среди всех церквей, центров и служителей. Для нас всегда было важным сохранить дух любви, истины и благородства. Мы всегда стремимся помочь церквям, которые вошли в общину «Слово жизни», достичь эту цель», - говорится в тексте заявления.

«Поэтому с большой озабоченностью в течение последних лет мы наблюдали различные внутренние проблемы и трения в церкви в Донецке, и поскольку она являлась духовным центром «Слово жизни» в Украине - мы чувствовали обязанность помочь в их ситуации», - отмечают представители центров "Слово Жизни". При этом они не уточняют характер проблемы.

Служители лишь подчеркивают, что были определенные «ситуации и обстоятельства», о которых говорилось в течение длительного периода времени, а также предлагалась помощь для их решения «в духе братской любви и уважения».

«В ноябре этого года пастору Леониду было предложено на какое-то время оставить руководство церковью, чтобы отдохнуть физически и укрепиться духовно для будущего служения. Речь о снятии со служения не велась. Церковь «Слово жизни» заверила, что о пасторе и его семье позаботятся должным образом в течение всего этого времени, - говорится в заявлении. - В то же самое время церкви «Слово жизни» в Донецке была предложена пасторская помощь, чтобы справиться с их внутренними вызовами».

«На сегодняшний момент пастор Леонид отклонил это предложение и тем самым дистанцировал себя от нас. Мы глубоко сожалеем об этом, но продолжаем любить его и надеяться, что его решение может быть пересмотрено», - отметили авторы.

Напомним, что о конфликте в Донецке стало известно после того, как в интернете появилась неоднозначная информация о том, что пастора Леонида Падуна отстраняют от пасторства. После этого Падун в своем блоге объяснил, что 20 ноября в Донецк приехала группа служителей из Швеции и назначила ему встречу, во время которой рассказали, что из Донецка получили жалобы на пастора.

Падуну предложили уйти в «отпуск» и оставить свое место на длительный период, во время которого руководство церковью возьмет человек из Швеции. Просьбу о том, чтобы дать время на молитву шведские служители расценили как непослушание пастору Ульфу Экману и отказали в возможностях связаться с ним.

Леонид Падун заявил в блоге, что пока не будет уходить с поста лидера центра «Слово Жизни» в Украине.

↓ Комментарии посетителей (0)
[ Показать комментарии ]

Добавьте собственный комментарий
Автор

Комментарий

Страницы, близкие по смыслу

 Последние новости